Sanikhaber.com

Acil Durumlarda Kullanılan Mobil Sağlık Araçları

Acil Durumlarda Kullanılan Mobil Sağlık Araçları

Ülkemizde son dönemlerde yaşanan politik gelişmeler birtakım beklenmedik durumların meydana gelmesinin en temel sebebini teşkil etmektedir. Son 6 yıldır sayıları giderek artan mülteci sorunu, yaşanan doğal afetler bu durumlara verilebilecek en belirgin örnekleri oluştururken, devletlerin bu sorunlara hızlı müdahale edebilmesi, uluslararası arenada prestij unsuru olarak görülmektedir. Özellikle son yıllarda komşu ülkelerde yaşanan kaos ortamı, artan sınır ötesi operasyonlar, yurtdışından giriş yapan mülteci grupların belirli alanlarda geçici olarak iskan edilmesini zorunlu kılmıştır. Bu bağlamda devlet, Birleşmiş Milletler ve İçişleri Bakanlığı olarak hızlı müdahale edebilme adına mobil çözümlere ihtiyaç duymaktadır.

 

Gelişmiş ülke olmanın en önemli göstergesi yerli ya da yabancı tüm bireylere ortak hizmet hakkı sağlamaktan geçmektedir. Bu hizmetler güvenlik, eğitim, iletişim, ulaştırma, sağlık ve sosyal aktiviteleri içermekle birlikte bu hizmetlerin olağanüstü hal durumların etkin bir şekilde kullanılabilmesi mobil yerleşkelerle sağlanabilmektedir.

 

Mobil hizmet projelerini 50 yıllık tecrübesiyle, uluslararası standartlara bağlı kalarak çözüme kavuşturan Alkan Group; ürettiği mobil ekipmanlarla bugüne kadarki tüm olağanüstü hal durumlarının en büyük destekçisi konumundadır. Deprem, sel, toprak kayması gibi doğal afetlerde ve savaş, operasyon, mülteci göçleri gibi olağanüstü hal durumlarında bölgeye hızlı şekilde ulaşarak kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği temel hizmetlerinin sahada verilmesini sağlayan şirket, kalitesiyle en etkin koordinasyonun oluşturulmasını da sağlamaktadır.

 

Verdiği hizmetlerin başında mobil sağlık araçları olan Alkan Group, kriz bölgesinde ikamet edenlerin genel sağlık taramalarının ve acil müdahalelerinin yapılabilmesi için geliştirdiği çözümlerle adından sıkça söz ettirmektedir. Uluslararası standartlara bağlı kalarak son teknoloji ürünü ekipmanlarla bölgede yerini alan mobil sağlık araçları, yerleşik hastanelerin verdiği hizmetlerin birçoğunu verebilecek kapasitede üretilmektedir. Mobil sağlık araçları içerisinde acil müdahale odası, akciğer grafisi, portör taraması, karantina odaları, mobil eczane, röntgen odaları gibi sağlık alanında ihtiyaç duyulan tüm hizmetlerin yerinde verilebilmesi mümkün hale gelmektedir.

 

Hizmeti alanların ve çalışanların tüm ihtiyaçlarını planlı bir şekilde karşılama kapasitesine sahip bu araçlar özellikle mülteci kamplarında, acil durum ve kriz merkezlerinde kullanılabilmekte olup, dilendiği takdirde kısa süre içerisinde farklı bölgelere taşınabilme imkanı sunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ