Sanikhaber.com

ABD’de Soğuk Hava Can Aldı!

ABD’nin kuzeybatı eyaletlerinde yaşanan aşırı soğuk hava yüzünden 7 kişi hayatını kaybetti. Birçok eyalette ise okullar tatil edildi.

ABD’de Soğuk Hava Can Aldı!

ABD’nin kuzeybatı eyaletlerinde yaşanan aşırı soğuk hava yüzünden 7 kişi hayatını kaybetti. Birçok eyalette ise okullar tatil edildi.

 

NEHİR VE GÖLLER DONDU, OKULLAR KAPATILDI

ABD’nin doğusundaki eyaletlerde ise nehir ve göllerin donduğu belirtildi. Hafta sonu soğuk havanın yerini kar ve fırtınaya bırakması bekleniyor. Yetkililer, Lowa, Massachusetts, Indiana, Ohio ve Kuzey Carolina eyaletlerinde birçok bölgede okulların kapatıldığını duyurdu. New York’ta etkili olan soğuk hava nedeniyle turistlerin dışarıda dondurucu havada daha fazla kalmamaları için indirim kartları dağıtılarak, müzeler ve kapalı alanlarda zaman geçirmeleri sağlanıyor.

28 İLDE OLAĞANÜSTÜ DURUM İLAN EDİLMİŞTİ

Geçen hafta Georgia Valisi Nathan Deal, Ulusal Hava Servisi’nin kış fırtınası uyarısını yayınlamasından sonra 28 ilde olağanüstü durum ilan etmiş ve halkı zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamaları konusunda uyarmıştı.

HAFTA SONU KAR VE FIRTINA ETKİLİ OLACAK

Ulusal Hava Durumu Servisi, doğu kıyılarında şiddetli kar yağışı ve fırtınanın hafta sonu etkili olacağını duyurdu. Teksas, New York, Maine, Georgia, Güney Carolina, Virginia, Washington, Maryland, Delaware, New Jersey, Pennsylvania, Connecticut, Lowa, Massachusetts, Indiana, Ohio ve Kuzey Carolina, Kuzey Florida eyaletlerinde soğuk havanın bir süre daha etkili olması bekleniyor.

7 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Yetkililer, Teksas eyaletinin Houston kentinde 2 kişinin soğuk hava nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Wisconsin eyaletinde biri kadın 3 kişinin, Batı Virginia’nın Charleston şehrinde de evsiz bir adamın bir bankın üzerinde soğuktan donarak öldüğü bildirildi. Michigan eyaletinin Detroit kentinde ise bir kilisenin dışında bir adamın donmuş olarak bulunduğu açıklandı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ