Sanikhaber.com

ABD Başkanı Trump Musul’ un DEAŞ Terör Örgütünden Alınmasını Değerlendirdi

ABD Başkanı Trump Musul’ un DEAŞ Terör Örgütünden Alınmasını Değerlendirdi

Amerika Birleşik Devleti Başkanı Donald Trump, yapmış olduğu açıklama ile Musul’ un DEAŞ terör örgütünden kurtarılması ile birlikte konuyla alakalı değerlendirmeler de bulundu.

Amerika Birleşik Devleti Başkanı Donald Trump, yazılı bir şekil de yapmış olduğu açıklama ile birlikte, konuyla alakalı Musul’ un DEAŞ terör örgütünden kurtarılmasını “uzun süren bir kabustan uyanma” diyerek yorumladı.

DEAŞ Terör Örgütünün Öldürdüğü Iraklılar’ ın Üzüntüsünü Yaşıyoruz

Musul’ un terör örgütü DEAŞ’ tan kurtarılması için yapılan operasyonlar da yakalanmış olan başarı ile ilgili Irak ordusunu ve Irak Başbakanı olan Haydar el- İbadi’ yi gönülden tebrik ettiğini dile getiren Amerika Birleşik Devleti Başkanı Donald Trump,  “DEAŞ’ ın zalimce katlettiği binlerce Iraklı’ nın ve DEAŞ’ tan sıkıntı çeken milyonlarca Iraklı’ nın yasını tutuyoruz. Ülkelerin de hayatı normale döndürmek için hayatlarını kaybeden kahraman askerleri için Irak halkının ve Peşmerge’ nin acılarını paylaşıyoruz ve fedakarlıklarını takdirle karşılıyoruz” sözlerini söyledi.

Amerika Birleşik Devleti’ nin, Irak ordusunun yanında bulunma meselesinden duyduğu gururu dile getiren Amerika Başkanı Donald Trump, başkan olmasından bu yana geçen ilk 6 ay içerisinde büyük bir ilerlemeni yaşandığını da söyledi.

Amerika Birleşik Devleti Başkanı Donald Trump,  “DEAŞ’ ın bir zamanlar sözde halifeliğini ilan ettiği Musul’ daki zafer, örgütün Irak ve Suriye’ deki günlerinin sayılı olduğunun sinyalini veriyor. DEAŞ’ ın tamamen yok edilmesine çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ