Sanikhaber.com

3 Kişilik Nikah! Kolombiya’da 3 Erkek Birbiriyle Evlendi! Dünyada Benzeri Bulunmayan Bu Evlilik Tamamen Yasal

3 Kişilik Nikah! Kolombiya’da 3 Erkek Birbiriyle Evlendi! Dünyada Benzeri Bulunmayan Bu Evlilik Tamamen Yasal

Kolombiya’da herkesi şaşkına çevirecek bir olay yaşandı. Alejandro Rodriguez, Manuel Bermudez ve Victor Hugo Prada isimlerinde üç erkek, Kolombiya’nın Medellin kentinde birbirleriyle resmi nikah kıydı.
Geçtiğimiz günlerde Kolombiya’da yaşanan bir olay akıllara durgunluk verecek cinstendi. 3 erkeğin birbiriyle evlenmesine resmi olarak onay verildi. Daha önce çıkan haberlerde de Kolombiya’da eşcinsellerin evlenmesine izin verildi. Verilen bilgiler dahilinde Alejandro Rodriguez, Manuel Bermudez ve Victor Hugo Prada, noter tasdikli nikah kıyarak birbirleriyle evlendi ve dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Yerel haberlerde ilk üçlü eşcinsel evlilik olarak gündem yarattı. 23 yaşındaki Prada yaptığı açıklamada, “Özel olanı herkese açmak istedik. Bunu saklamamız için bir engel yok.” dedi.

Rodriguez, Bermudez ve Prada’nın yapmış oldukları evliliğin yasal olarak geçerli olmadığı açıklandı. Üçlünün avukatı German Rincon-Perfetti “Kolombiya yasalarına göre evlilik iki kişi arasında yapılır. Bu nedenle ‘özel miras birlikteliği’ adında bir terim oluşturduk.” dedi. Hazırlanan evrakta üçlünün bir aile olduğu ve birbirlerinin yasal olarak eşleri olduğu yazıldı. Prada “Biz aynı evde yaşayan üç arkadaş değiliz. Biz üçlü bir aileyiz. Bundan önce de aileydik. Sadece bunu resmileştirdik.” ifadelerine yer verdi.

18 yıldır birlikte yaşamını sürdüren Bermudez ve Rodriguez Kolombiya’da eşcinsel olarak evlenebilme hakkını kazanan ilk insanlar oldu. Bermudez ise yaptığı açıklamada “Kendimizi bir aile olarak görsek de Alex’in eşleri olarak tanınmak için büyük bir çaba sarf ettik.” dedi. Ancak üçlünün birlikteliği ülkedeki muhafazakarlar tarafından büyük tepki topladı. Üçlünün avukatı ise yaptığı açıklamada bu birlikteliğin yasal bir şekilde onaylandığını ve bunun bozulamayacağını söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ