Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(): Failed opening 'functions-ek.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144
28 Yaşındaki Sevgilisi Türkan Sarıkaya'yı Öldüren, Katil Bünyamin Fikirdeşici Ömür Boyu Hapis Yatacak | Sanikhaber.com
Sanikhaber.com

28 Yaşındaki Sevgilisi Türkan Sarıkaya’yı Öldüren, Katil Bünyamin Fikirdeşici Ömür Boyu Hapis Yatacak

28 Yaşındaki Sevgilisi Türkan Sarıkaya’yı Öldüren, Katil Bünyamin Fikirdeşici Ömür Boyu Hapis Yatacak

Adana’da bilinmeyen bir sebepten ötürü tartıştığı kız arkadaşı Türkan Sarıkaya’yı döverek öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanmasına karar verilen 30 yaşındaki Bünyamin Fikirdeşici’nin hükmü bugün verildi. Bugün gerçekleşen duruşma neticesinde zanlının ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığı açıklandı.

Şahsına ait özel bir Sondaj şirketi olan Zanlı Bünyamin Fikirdeşici, anlatılana göre 8 Şubat 2016 tarihinde bir araç ile mobilya şirketince yönetici asistan pozisyonunda çalışan sevgilisi Türkan Sarıkaya’yı alarak, kendi iş yerine getirdi. O esnada akrabası olan Seren Gün Sarıkaya’yı aradı. Telefonda görüşmek, biryerlerde oturmak istediğini belirten akraba, telefonda genç kızın sesinin endişeli geldiğini ifade etti. Kendisine yanında Bünyamin’in olduğunu söylemesi üzerine telefonu kapatan Seren Gün, merak etmesinden dolayı gecenin ilerleyen saatlerinde Sarıkaya’yı bir daha aradı. Aramasına cevap alamayan Gün, bunun üzerine Bünyamin’in kardeşi olan Utku Fikirdeşiciyi arayarak durumu belirtti ve yardım etmesini istedi.

Durumdan haberdar olan Utku Fikirdeşici, yanına Ali can Döner isimli arkadaşını alarak ağabeyinin işyerine gitti. Olay yerine geldiğinde yüzünde darbe izi olan Türkan Sarıkayayı baygın halde buldu. Genç kızı alıp ailesinin yaşadığı eve bıraktı. Ailesi tarafından hastaneye götürülen Türkan Sarıkaya, 7 gün sonra hayatını kaybetti. Bunu üzerine Bünyamin Fikirdeşici tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yapılan otospi raporuna göre kanında alkole rastlanmayan Türkan’ın ölüm sebebi başının arka bölgesine gelen darbenin sebep olduğu beyin kanaması olduğu belirtildi.

Ömür boyu hapis istemiyle yargılanan zanlının Adana 6’ınca Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Fikirdeşici suçlamaları reddetti. Türkan’ın ailevi bir takım problemleri olduğunu iddia eden Fikirdeşici, “Olayın olduğu gün beni cep telefonumdan arayarak görüşmek istedi. Türkanı çalıştığı yerden aldım kendi işyerime götürdüm. Alkole ihtiyacı olduğunu söylemesi üzerine dolaptaki rakıyı çıkardım. Bi iki duble içtikten sonra başının ağrıdığını söyledi ve uyudu. Bende gitti yanına yattım. Otopsi raporunda nasıl alkol çıkmadı bilmiyorum. Biraz sonra Kardeşimle arkadaşı Ali Can işyerine geldi. Ben Türkan’ı koltuğa uzanmasını sağlarken başı kayıp koltuğun ahşap kısmına vurdu. Burnunun kanadığını farkettim. Ben Türkan’ı hiç bir şekilde darp etmedim, ilişkimizde herşey yolunda gidiyordu” şeklinde ifadelerde bulundu.

CEZAİ İNDİRİM UYGULANMADI

Olayın savcısı, araştırılmamış başka hiçbir konu kalmadığını ifade etmesinin ardından, Fikirdeşici’nin genç kızı cinsel eyleme zorladığı, karşılık alamayınca da öfke içinde darp ederek ölümüne sebebiyet verdiğini belirterek kasıtlı olarak öldürme suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasını ve cezalandırıldığı süreçte herhangi bir cezai indirim uygulanmamasını istedi. Bunun üzerine mahkeme heyeti Fikirdeşici’nin cezasının ömür boyu hapis olmasına karar kıldı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ