Sanikhaber.com

2017 LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ? Adaylar Tercihleri Ne Zaman Yapacak ?

2017 LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ? Adaylar Tercihleri Ne Zaman Yapacak ?

LYS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR ?

ÖSYM’nin resmi web sitesinde bulunan sınav takvimine göre; 2017 LYS sonuçları 11 Temmuz 2017’de açıklanacak yazıyor. Sınava giren 100 binlerce genç LYS sonuçlarını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nden TC numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecek.

ÖSYM, LYS tercih kılavuzunu duyurdu;

“2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 22 Haziran-4 Temmuz 2017 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.”

PEKİ YA KİMLER TERCİH HAKKINDAN YARARLANACAK ?

2017-YGS’ye giren öğrencilerden en az bir puan türünde 150 veya daha fazla YGS puanı kazanan adaylar, yerleştirme seçeneklerinde kullanılacak Y-YGS ve varsa Y-LYS puanlarını da katarak kılavuzdaki açıklamalara göre tercih bildirimini ÖSYM’nin web sitesinden bireysel olarak bizzat kendileri halledecek.

TERCİHLER ÖSYM’NİN ADAY İŞLEMLERİ SİSTEMİNDEN YAPILACAK

Adaylara toplamda 24 tane tercih hakkı verilecek. Yapılan tercihler ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden aday bizzat kendi yapacak.  Site üzerinde yer alan açıklamalar doğrultusunda yapılması gereken tercihlerin ÖSYM’ye gittiğinden emin olmak için ekranda ‘2017-ÖSYS Tercihleriniz ÖSYM’ye bildirilmiştir’ yazısının görülmesi gerekir. Tercih bildirim işlemi bittikten sonra ‘Tercih Süresi’ içerisinde değişiklik yapma ihtimali olacak.

Tablo 3 ön lisans için tablo 4 ise lisans için olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ