Sanikhaber.com

15 TEMMUZ Kahramanları O geceyi anlattılar: Kalbimdeki mermi ahrete götüreceğim bir nişane !

15 TEMMUZ Kahramanları O geceyi anlattılar: Kalbimdeki mermi ahrete götüreceğim bir nişane !

Tankların önüne kendilerini siper Sabri Ünal, omzundan vurulan Adviyye İsmailoğlu ve kalbinin 2 milim altından vurulan Musa İlhan yaşadıklarını anlattı.

15 Temmuz alçakça olan darbe girişiminde tankların önüne  yatarak gazi olan Sabri Ünal, omzundan vurularak yaralanan Adviyye İsmailoğlu ile kalbinin 2 milim altından G-3 mermisiyle vurulan ve o mermiyle yaşayan Musa İlhan tam 1 yıl sonra gazi oldukları noktaya gelerek yaşananları anlattı.15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Başbakan Binali Yıldırım’ın halka yaptığı çağrıyı duyar duymaz Pendik’teki evinden kendisini düşenmeyerek çıkan ve Üsküdar’a kadar otostop çekerek gelen Sabri Ünal, o gece tankları durdurmak için tankların önüne yatmış ancak bu sırada üzerinden geçen tankın kolunu ezmesi üzerine yaralanmıştı. O geceden sonra hastaneye kaldırılan ve farklı hastanelerde 3 ay tedavi gören Sabri Ünal, bir yıl geçtikten sonra yine aynı yerde yaşadıklarını anlattı.

“O GÜNÜ TEKRAR YAŞAMIYORUM”

Aynı yoldan neredeyse her gün geçtiğini ve olayı kanıksadığını ifade eden Ünal, “O günü tekrar yaşamıyorum. Çünkü neredeyse her gün bu yoldan geçiyorum. Kader, alıştık şimdi. Duygular olarak artık bir yıl geçti üzerinden. Aynı yoldan geçe geçe artık kanıksadık. Olayın olduğu yer burası. Bazen arkadaşlara gösteriyorum, ağabey ben burada yaralandım şeklinde. Yani kanıksadık artık” dedi.

“KENDİMİ KORUMAK İÇİN PARKE TAŞLARINI TOPLADIM”

Pendik’teki evinden otostop çekerek Üsküdar’a kadar geldiğini anlatan Sabri Ünal, “O gün bu cadde üzerinde Bağlarbaşı Kültür Merkezi var. Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nden buraya doğru yürüyüp, köşeden de köprüye dönecektim. Yolu olağanüstü bilmediğim için işte otostop çekerek buraya kadar gelmiştim. Adama da köprüye kadar bırak diyecek durumumuz yoktu. Buraya kadar geldim. İlerde bir yerde birkaç parke taşı çıkmıştı. Onları aldım elime. Onlarla işte köprüye geçersem elimde savunacak hiçbir şey yoktu. Tam buraya geldim. Teröristin biri ateş ediyorlar, yere yat dedi. İşte ben sağa sola baktım ateş eden kimse görmedim, silah sesi de duymadım” diye konuştu.Bu sözlerin ardından tankların gelmekte olduğunu fark eden Ünal, “O arada tankların gelmekte olduğunu gördüm. İşte elimdeki taşlarla tanka karşılık verdim. İlk tanktan yara almadan kurtuldum. Tanktan sağa ya da sola kaçma imkanım kalmamıştı, tam ortasına yattım. Sonra ikinci tank geldi. İkinci tankı da sağ elimi kaldırarak durdurmaya çalıştım ama tank durmadı, yoluna devam etti. Yani İstanbul trafiği gibi tanklar da durmuyor” ifadelerini kullandı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ