Sanikhaber.com

Telefonlarınıza Gelen Gratis Mesajlarına Sakın İtibar Etmeyin

Telefonlarınıza Gelen Gratis Mesajlarına Sakın İtibar Etmeyin

Kişisel bakım marketi olarak ünlenmiş marka Gratis adı kullanılarak yollanılan virüslü mesajlara dikkat! Bu mesajlarda Gratis Gift’ten 1250 TL değerinde kupon kazandığınız söyleniyor ve verilen linke tıkladığınızda telefonunuza virüs bulaşıyor. Bu virüs kişi listenizdeki herkese otomatik şekilde ayın mesajı gönderiyor Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gratis şirketi, kanuni işlem başlattıklarını ifade etti.

Türkiye’nin kişisel bakım marketi Gratis adı kullanılarak yollanılan mesajlara dikkat. Son günlerde sıkça karşılaşılan bu mesajlar aslında bir virüs. Gratis’in gift özelliği kullanılarak yapılan bu kandırmacada linke tıkladığınız andan itibaren virüs telefonunuza bulaşıyor.

Ardından telefonunuza bulaşan virüs kişi listenizdeki herkese otomatik bir şekilde aynı mesajı gönderiyor. Sizden gönderilmiş gibi duran bu mesajdaki bağlantı linkini tıklayan arkadaşlarınızda aynı durumla karşı karşıya kalıyor.

Gratis adı kullanılarak gönderilen whatsapp mesajı; 

“Hey, GRATIS isimli firmanın bu teklifiyle ilgilenebileceğini düşündüm. Yalnızca sınırlı bir süre için geçerli ve yalnızca birkaç yüz adet kupon kaldı. Ben kendiminkini aldım bu nedenle sen de hala yapabiliyorken kendininkini al bu bağlantıya gitmen yeterli http://gratis-gift.site/”

Birçok internet sitesinde konuyla ilgili şikayet ve tepkiler devam ediyor; 

Gratis bunun üzerine internet sitesinden bir açıklamada bulundu ve kanuni işlem başlatıldığını ifade etti. 

“Değerli Müşterilerimiz, yapmış olduğumuz tüm kampanyalar sadece Gratis sosyal medya hesaplarımızdan ve www.gratis.com resmi web sitemizden duyurulmaktadır. Farklı mecralarda Gratis adı kullanılarak yapılan kampanya duyurularına itibar etmemenizi önemle rica ederiz. Tarafımızca kanuni işlemler başlatılmıştır, bilgilerinize sunarız.”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ