Sanikhaber.com

Emniyetin FETÖ/PDY Operasyonları Hız Kesmeden Devam Ediyor. 45 Kişi Hakkında Bylock İddiası

Emniyetin FETÖ/PDY Operasyonları Hız Kesmeden Devam Ediyor. 45 Kişi Hakkında Bylock İddiası

Emniyet güçlerinin yaptığı yoğun çalışmalar neticesinde ‘bylock’ kullandıkları belirlenen 45 kişinin bylock içerikleri polisler tarafından çözülmekle beraber farklı adreslere operasyon için düğmeye basıldı. Belirlenen isimler arasında 1 yıldır kaçak durumda olan Ahmet Türkmen de yer alıyordu.

Adana ve Ankara’da FETÖ/PDY dosyası adı altında 46 adrese birden yapılan eş zamanlı operasyonlarda 30 kişi gözaltına alındı. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği kapsamlı operasyonlarda 45 polis ve memurun “Bylock” kullandığı tespit edildi. FETÖ/PDY’nin Kayseri’deki yapılanmasında görev yaptığı belirlenen Ahmet Türkmen, Ankara’da yakalandı.

Kayseri’de yakalanıp tutuklanan Ahmet Türkmen’in Hollanda’ya kaçtığı ise gelen haberler arasındayken, sanık, eş zamanlı operasyonlar sonrasında Ankara’da yakalandı.
Ahmet Türkmen, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 29. maddesinin 2.fıkrası doğrultusunda ilgili mercilere teslim olmazlar ise Türk vatandaşlığından çıkarılacak olan FETÖ’cüler arasında yer almaktaydı.
Türkmen’ in çıktığı duruşmada, aynı davada Boydak kardeşler de bulunuyordu. Mahkemede görülen davada, ‘Anayasayı İhlal, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Yıkmaya Çalışmak, Silahlı Terör Örgütü Yöneticisi Olmak, Evrakta Sahtecilik Yapmak, ÖSYM Kanunlarına Uymamak’ suçlarından yargılanmaktadır.

Ahmet Türkmen, suç sevk maddeleri olan, ‘5237 Sayılı Türk Ceza Kanununun 309/1, 312/1, 314/1,3713 Sayılı Yasanın 5/1, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun 4/1, 6114 Sayılı Kanunun 10/2, Türk Ceza Kanunu 204/1, 155/2, 43, 63, 53. Maddeleri doğrultusunda, iki defa ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verilirken, farklı suçlardan ise ayrı ayrı 10 ile 15 yıl hapis cezaları ile davası sürmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ